سخنرانی امروز خامنه‌ای: چرا او سه مرتبه خود را «حقیر» خواند؟

یکی از بدبختی های مردم ایران، زندگی تحت قیمومیت حکومتی است که ارزش و برش رای تقلبی در آن بیشتر از رای حقیقی است. احمدی نژاد که با دزدی آرا توانسته نتیجه 63 درصدی را به ملت قالب کند، کم کم می فهمد که ارزش آرای دروغینی که به دست «آقا» متبرک شده باشد، از حکم صریح خود او نیز بیشتر است، تا حدی که می تواند باطل السحر اراده حضرتش گردد و آلت حرب با احکام حکومتی قرار گیرد! این رای دورغین آنچنان قدرت معجزه آسایی به احمدی نژاد بخشیده که خامنه ای را هم به کرنش وا می دارد: خامنه ای امروز سه بار از واژه «حقیر» در مورد خود استفاده کرد. کسی از میان جمعیت به درد آمد و خواست که شعار دهد: «ای رهبر آزاده، آماده ایم آماده» که خفه اش کردند و چند ثانیه بعد، همه شعار بی ربط «مرگ بر امریکا» سر دادند… زندگی در مملکتی که پول از چاه نفت بیرون می آید، در چاه جمکران به دست امام زمان متبرک می شود و به اسم یارانه به جیب مردم میرود، مملکتی که در آن ملت «رای» به صندوق میریزد و با وردخوانی آقا، «میمون» از صندوق بیرون می جهد، ولایتی که در آن «جادو» بر «واقعیت»غلبه دارد، حقیقتا عذاب آور است …

خامنه ای در مقابل قدرت اوباشگری و خودسری احمدی نژاد، عاجز گشته و گویا باور نموده که پشتگرمی محمود، دست امام زمان است! :… «من حقیر» … «حقیرانه» … !!!  حقارت او اینجاست که تاکنون، این سایرین بودند که از رویارویی مستقیم با او پرهیز می کردند، اما امروز اوست که باید از مقابله آشکار با احمدی نژاد فرار کند. اکنون او التماس میکند که صداها و جنجالها خاموش شود؛ چاره ای جز این ندارد که نشان دهد اختلافی بین او و رئیس جمهور برگزیده اش نیست:

سایت الف بی تحملی دولت را نسبت به حضور مصلحی در سفر دوره ای افشا می کند، ولی ساعتی بعد پیام آتش بس خامنه ای را اینگونه تفسیر می کند که باید مقاله را از سردر وبسایت بردارد: احمد توکلی نیز گفته های خامنه ای را «زبونانه» تفسیر می کند: «بنده حقیر بنا ندارم در کار دولت مداخله کنم» … خامنه ای دوست دارد که سروصداها خاموش شود، تا پروژه ای را که شروع کرده به آرامی به پایان برساند. سر احمدی نژاد بایستی به آرامی، و در پایان نیمه دوم بازی، یعنی انتخابات ریاست جمهوری کنده شود. خامنه ای خیلی دوست داشت که خمینی باشد، اما حرکت مردم در طی دو سال، به او ثابت کرد که چنان قدرتی ندارد. احمدی نژاد نیز به نیکی از نفوذ خود و ضعف خامنه ای آگاه است. از همین روست که آنچه پروژه «بنی صدریزه» شدن احمدی نژاد نامیده می شود، قابلیت اجرا ندارد.

از طرف دیگر، احمدی نژاد میداند که نقشه مهار او دراز مدت است و هرچه آرامتر و دیرتر به سرانجام برسد، هزینه کمتری به نظام تحمیل می شود. او به خوبی دریافته که اکنون سی و دو سال از انقلاب می گذرد و هیچ پروژه ای نمی تواند به «بنی صدر» شدن او منتج گردد، از این رو هیچ هراسی از کودتا بر علیه خود، و حذف یکباره نخواهد داشت. سیگنال حقارت آمیزی که خامنه ای در سخنرانی امروز از خود بروز داد به او اینطور می فهماند که باید تیز و سریع راهش را ادامه دهد و از بحران آفرینی ابا نکند. براستی آنکس که ظهور را نزدیک میبیند، از آنکه دوست دارد که واقعه به تعویق بیفتد شجاع تر است.

سید خراسانی، به یاری شعیب صالح توانست که هاشمی –مرد همیشه «دوم» نظام- را به زیر بکشد. امروز اما، خلا شدید قدرت احمدی نژاد را آماده حرکتی تاریخی می کند: اکنون نوبت اوست که به مرد همیشه دوم تبدیل شود. اما رهبر نظام این را نمی خواهد، چراکه آرزوی دیرین اوست که مرد اول بماند، و سایرین نه مرد، که خاجگان رده هزارم دربارش باشند. خامنه ای اگرچه دیر، دریافته که احمدی نژاد، نجاستی است که خود برای خود تهیه دیده، و مجبور است آنرا قاشق قاشق بخورد و به به کند! احمدی نژاد نیز میداند که باید تلخ تر شود، تا جایی که قاشق به زمین گذاشته شود و دستها بالا برود.

دعوا ادامه خواهد یافت، سید خراسانی فضا را آرام می خواهد تا کار خود از زیر صورت دهد، شعیب صالح محکمتر در شیپور جنگ خواهد دمید…

24 دیدگاه

 1. سید محمد رضا طرازانی said,

  آوریل 24, 2011 در 11:40 ق.ظ.

  ما خوب می دونیم کجاتون میسوزه !!! این اراجیف بالا هم صدای جلز وولز سوزش تونه
  یخ بدم بزاری جا سوخته

 2. داوود said,

  آوریل 24, 2011 در 12:00 ب.ظ.

  آقای بعثیجی طرازانی ؛ توهم معلومه این متن بدجور بعضی جاهات رو سوزونده که واقعیت رو ندیده و برای دولت دروغگو و رهبر متقلب تره خورد میکنی.

 3. بهنام said,

  آوریل 24, 2011 در 1:56 ب.ظ.

  بدبختی ادم را تا کجا برده که بدون تعمیق در گفتار به تحمیق مخاطب افتاده و بدون روشنی گرایی به چرند گویی دچار شده است. دوران و دورانها!
  اشکالی ندارد زمانه صورت هرکه را از حقیقت باز ماند خواهد سوزاند امیدوارم دوران تا سپری نشدن دوران اصلاح شود.

 4. اکرم said,

  آوریل 24, 2011 در 4:43 ب.ظ.

  همیشه گفتن حرف حق تلخه و اکنون تلخی حرفهای حق در این مقاله خیلی ها را سوزانده و مزاجشان را تلخ کرده که باعث شده بدون تعمق و با فحش و نا شزا آن را بر ملا کنند.

 5. س said,

  آوریل 24, 2011 در 8:40 ب.ظ.

  به نظر من مردم حقیر هستند که رهبران اینجنینی دارند

 6. احمد said,

  آوریل 24, 2011 در 11:37 ب.ظ.

  برای خامنه ای و احمدی خیلی متاسفم ولی ای کاش این مقاله زیبا رو با کمی ادبیات بالاتر می نگاشتید. به طور قطع نه احمدی و نه خود خامنه ای در آینده ایران نقشی نخواهند داشت و به امید خدا، مردم حکومت دموکراتیک و آزاد تشکیل خواهند داد. به امید آن روز.

 7. شازده said,

  آوریل 24, 2011 در 11:39 ب.ظ.

  خيلي قشنگ بود
  كلي حال كردم

 8. رسوا said,

  آوریل 25, 2011 در 12:29 ق.ظ.

  لایک.

 9. نیما said,

  آوریل 25, 2011 در 12:29 ق.ظ.

  نمیدونم بالاخره این مملکت کی باید روی آرامش را ببینه؟!!
  جوونا بدونید که هزاران دزد و غارتگر بیرون ایران منتظر سست شدن پایه های حکومته تا مثل گرگ به جونش بیفتن و تیکه پارش کنند!
  ما باید بدونیم که اگه هر نظری نسبت به حکومت داریم موافقیم یا مخالف طرفداریم یا منتقد مسلمونیم یا غیر مسلمان مهمترین چیز برای ما حفظ ایرانه توسط ایرانیا!
  نباید طوری حرف بزنیم و رفتار کنیم که دشمنای ایران از ما سوء استفاده بکنند!
  کشور هایی که بیگانه برای کمک واردشون شدن را نگاه کنید عراق افغانستان لیبی بحرین!!
  اگر ما کاری کنیم که دشمن امیدوار بشه و چشم طمع به ایران بدوزه و یا برای حل اختلافاتمون دست پیش بیگانه دراز کنیم بزرگترین اشتباه رامرتکب شده ایم!
  پس هر ایرانی در هر لباس و پست و مقام و در هر کجای دنیا که هست میخواد رهبر باشه یا رئیس جمهور دانشجو باشه یا طلبه موافق نظام یا مخالف باید مواظب باشه اختلاف های درون کشوری که مربوط به ایرانیاست به خارجی ها مربوط نشه و خدای ناکرده آب تو آسیاب دشمن ریخته نشه!!
  حالا پیدا کنید پرتقال فروش را!!!!

  • آزادیخواه said,

   آوریل 25, 2011 در 4:52 ق.ظ.

   دوره فریادهای وا اسلاما برای انحراف اذهان مردم و جامعه گذشت. ظاهرا اینروزها برای سرگرم کردن مردم و انحراف اذهانشان از جنگ قدرت مافیاهای حاکم بر کشور فریادهای وا ایرانا بیشتر خریدار دارد. هر چه باشد همین چند وقت پیش بود که رییس جمهور قلابی رژیم چفیه بسیجی بر گردن کوروش انداخت.
   آخر این مزخرفات چیست که میگویی؟!!! چنان حرف از دزدان منتظر قدرت نشسته خارج از ایران گفته ای که گویا دزدی و غارت مردم را توسط مافیاهای رژیم نمیبینی. چرا از این جنگ گرگان که در داخل کشور برای یکدست کردن قدرت در گرفته نمیگویی؟ برای مردم چه فرقی دارد که بدست مافیاهای نظام ولایی غارت شوند یا بدست همدستان خارجیشان یا قدرت پرستان دیگر؟
   ایرانیان تنها زمانی میتوانند بطور موثر در مقابل غارتگران خارجی قد علم کرده و کشورشان را از غارت و چپاول حفظ کنند که دیکتاتورهای داخلی را از قدرت خلع کرده و سر جایشان نشانده باشند.
   مرگ بر تمامیت جمهوری اسلامی با تمام باندها و دسته بندیهایش.

 10. بهادر said,

  آوریل 25, 2011 در 12:46 ق.ظ.

  این قسمت را خیلی خیلی خیلی خوب اومدی .

  » خامنه ای اگرچه دیر، دریافته که احمدی نژاد، نجاستی است که خود برای خود تهیه دیده، و مجبور است آنرا قاشق قاشق بخورد و به به کند! احمدی نژاد نیز میداند که باید تلخ تر شود، تا جایی که قاشق به زمین گذاشته شود و دستها بالا برود. »

  واقعیت محض رو به خوبی بیان کردید …. افرین

 11. پیمان said,

  آوریل 25, 2011 در 4:24 ق.ظ.

  «حقارت او اینجاست که تاکنون، این سایرین بودند که از رویارویی مستقیم با او پرهیز می کردند، اما امروز اوست که باید از مقابله آشکار با احمدی نژاد فرار کند.»

  ” خامنه ای اگرچه دیر، دریافته که احمدی نژاد، نجاستی است که خود برای خود تهیه دیده، و مجبور است آنرا قاشق قاشق بخورد و به به کند! احمدی نژاد نیز میداند که باید تلخ تر شود، تا جایی که قاشق به زمین گذاشته شود و دستها بالا برود. ”

  «سیگنال حقارت آمیزی که خامنه ای در سخنرانی امروز از خود بروز داد به او ( احمدی نژاد ) اینطور می فهماند که باید تیز و سریع راهش را ادامه دهد و از بحران آفرینی ابا نکند. »

  اینارو دوست داشتم . جدی دمت گرم .

  • ناشناس said,

   آوریل 25, 2011 در 12:07 ب.ظ.

   منم همینطور . عالی بود

 12. نیما said,

  آوریل 25, 2011 در 6:46 ق.ظ.

  آقای آزادیخواه!
  میشه بگی فرق استبداد و استعمار چیه؟
  میدونی کدوم بدتره؟
  به نظرت خوبه آدم از استبداد به استعمار فرار کنه؟
  آیا استبداد قابل تحمل تره یا استعمار؟
  مخصوصا استبدادی که نه تنها استعمار ازش دل خوشی نداره بلکه به شدت داره باهاش مبارزه میکنه!
  بر خلاف اکثر استبداد ها که مورد حمایت استعمار است؟
  اگه استبدادی که تو میگی تو ایرانه با استعمار دستش تو یه کاسه بود می گفتیم که باید با هر دو مبارزه کرد و مبارزه با یکی مساویه با مبارزه با دیگری!
  ولی وقتی این دو در مقابل هم قرار گرفتن تو اگه بخوای با یکی مبارزه کنی با کدوم میجنگی؟

 13. حسن طالبی said,

  آوریل 25, 2011 در 9:24 ق.ظ.

  جانم فدای رهبر. مادرم فدای رهبر. ناموسم فدای رهبر.

  • ضد ولايت وقيح said,

   آوریل 25, 2011 در 12:05 ب.ظ.

   حسن طالبي، تويي كه شرف نداري بهت پيشنهاد ميدم ناموست نظر كني تا آغااااا قبل از پيروزي مردم عليه ديكتاتوري سقط بشه و شاهد خشم مردم عليه او و خاندان و مذهب كثيفش نباشه

 14. ناشناس said,

  آوریل 25, 2011 در 4:11 ب.ظ.

  لطفا لینک سخنرانی آقای خامنه ای را بگذارید

 15. حسین said,

  آوریل 28, 2011 در 9:18 ق.ظ.

  واقعامتاسفم برای جنبش سبزکه چنین طرفداران بیسوادی دارد من ازطرفداران ۳۰سال پیش موسوی هستم.
  شماچقدرساده هستید واقعا کورهستیدواقعیت جامعه رانمی بینید آقاکدوم دعوا کدوم اختلاف؟ اینهاهمه فیلمه که مردمو سرگرم کنند که بگن بله ماهم باهم اختلاف داریم بطوری که همه رو خر کنن!

 16. رضا said,

  مه 1, 2011 در 12:12 ق.ظ.

  همیشه از دیدگاها و تفسیر هایتان شگفت زده شده و لذت برده ام. این دففه خیلی بیشتر. بابا تو دیگه کی هستی ! دمت گرم

 17. ناشناس said,

  مه 5, 2011 در 12:16 ق.ظ.

  به نظر من موضوع خیلی عمیق تر از این حرفاس احمدی نژاد باهوش تر از اونه که فکرشو بکنین اون همه معادلاتشونو به هم زده و به عبارتی بهشون رو دست زده چون اصولاً در این نظام کسی که از حمایت یکی از دو حلفه قدرت و رهبری و زیرمجموعه هاش مثل سپاه و بسیج و گروه وسیعی از روحانیون و یا حلقه ثروت شامل سرمایه داران اصلی (خاندان هاشمی و …)( که من فکر می کنم در یک توافق نانوشته با هم هستن این دو حلقه و باید برای حفظ هم به یکدیگر کمک کنند) برخوردار نباشه نمی تونه به لایه های بالای مدیریتی نفوذ کنه. خاتمی ترجیح داد مورد حمایت حلقه دوم باشه ولی احمدی نژاد از اول در مقابل حلقه دوم ایستاد و در عوض خودشو مطیع حلقه اول نشون داد تا بتونه چنین جایگاهی پیدا کنه البته آدرس های غلط زیادی هم بهشون داد تا هیچ وقت حتی شک هم نکنن بهش چون در آن واحد نمی تونست با هر دو حلقه در بیفته در دور اول ریاست جمهوریش هم تمام تلاششو کرد تا حلقه دومو عملاً بشکنه به طوریکه امروز ما می بینیم قدرت و جایگاه هاشمی چه در افکار عمومی و چه حتی در هرم قدرت چه قدر افول کرده به طوریکه حلقه اول احساس کرد هزیته ش بیشتر از منفعتش شده و او را از ریاست خبرگان هم حذف کردن. احمدی نژاد برای دور دوم ریاست جمهوریش از ابتدا دستور کارش شکستن حلقه اول بود و برای این کار از ابزار جدیدی به نام مشایی استفاده کرد در واقع مشایی با طرح و هدف وارد این صحنه شد و از اول هم شاهد بودیم چطور باهاش مخالفت شد که حتی خود آقای خامنه ای هم دخالت کرد تا مشایی معاون اول نشه. احمدی نژاد به کمک مشایی تونست دین متحجرانه و دور از حقیقتی که حلقه اول برای ادامه قدرتش به اون وابسته بود را کنار بزنه و در عوض فرهنگ و تمدن اصیل ایرانی که در گره خوردن با حقیقت اسلام می تونه ایران را به بالاترین سطح از پیشرفت و تعالی و آزادی و عدالت برسونه معرفی کرد اگر دقت کنید می بینید در تمام این دو سال همه تلاش ها در این جهت بوده از جشن نوروز و آوردن منشور کوروش به ایران تا وارد شدن به بحث هایی مانند موسیقی و ورزش بانوان و حتی ایستادن در مقابل اعمال سختگیرانه در مورد حجاب. بنابراین امروز حلقه اول هم تا حدود زیادی سست شده و احمدی نژاد داره به هدفش نزدیک میشه. اینکه می بینید اینطور بر آشفته شدن و یه دفعه بسیجی ها و فرماندهان سپاه و حتی مداح ها و روزنامه و سایت ها و نمایندگان ولی فقیه و … همه شدن مخالف احمدی نژاد دقیقاً به همین خاطره چون احمدی نژاد نبردشو با حلقه اول آغاز کرده. به نظر من حلقه اول خیلی از این موضوع ترسیده فیلتر کردن سایت های حامی احمدی نژاد دستگیری افرادی که ادعا میشه نزدیک به مشایی هستن و القای این موضوع که احمدی نژاد مطیع محض ولایت فقیه است در همین راستاست چون نمی خوان به این راحتیا ببازن. به نظر من شاید واقعاً شگفت انگیزو غیر قابل باور باشه یکی مثل احمدی نژاد بتونه ایرانو برای همیشه از این ظلم نجات بده ولی اگه خوب فکر کنیم می بینیم ساختار سیاسی، امنیتی و لایه های پیچیده قدرت و ثروت در این نظام به گونه ایست که فقط یکی مثل احمدی نژاد (یعنی با تاکتیک احمدی نژاد) می تونه این کارو انجام بده و من فکر می کنم احمدی نژاد ان شاءالله موفق میشه.

 18. یک ایرانی said,

  نوامبر 4, 2011 در 12:52 ب.ظ.

  این همه دعوای این نظر نویسان خیلی مسخره است… ما همه انسانیم و ایرانی… شماهایی که داد از منشور کوروش می‌زنید، کوروش همه انسان‌ها رو در انتخاب دین و آئین آزاد می‌گذاشت… عده‌ای در این مملکت که خودتان خوب می‌دانید و باید بپزیریم که کم هم نیستند، طرفدار ولایت مطلقه فقیه هستند و جزء اعتقاداتشونه… حالا شما چرا به اعتقادات اونها توهین می‌کنید… شمایی که داعیه آزادی دارید پس چرا به اعتقادات دیگران فحش می‌دهید؟ هان؟
  آیا حکومتی که شما خواهید آورد چیزی غیر از حکومت الان خواهد بود؟ باز هم ظلم خواهد شد و دوباره چادر از سر زنان خواهید کشید…
  مردم رو آزاد بگذارید و به حقوق همدیگر احترام بزاریم کمی…


پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: